06 Ekim 2004

Ne oluyor yahu bu devrimci konveksiyonel limiti dusuk duzlemsel kominist kardeslere?

Benim -izm ve -ist eklerine doğuştan gelen bir antipatim var. Bu ekleri hangi kelimenin sonunda görsem arkama bakmadan ordan kaçarım. Bu yaşıma kadar sevmedim ve bu yaşımdan sonra da sevmek için her hangi bir geçerli neden göremiyorum. Kominizm, kapitalizm, sosyalizm daha bir sürü *izm... Nedir bunlar allah aşkına? Hangisi neyi savunur? Hangisi neyi niye savunur? Lenin kimdir? Stalin kimdir? Evet, soruyorum... Ne oluyor yahu bu devrimci konveksiyonel limiti dusuk duzlemsel kominist kardeslere?
  • Derdiniz nedir?
  • Alıp veremediğiniz nedir?
  • Savunduğunuz şey nedir?
  • Niye sizlerin arasında şöle adam akıllı güzel kızlar yok? (veya ben hiç rastlamadım)
  • Niye her hafta sonu Apdi İpekçi parkını işgal edip beni Sıhhiye'ye gitmek için o hiç sevmediğim Sıhhiye köprüsünü çıkıp inmek zorunda bırakıyorsunuz?
Görmeyeyim sizi bir daha Apdi İpekçi parkında. İzm'inizi alın ve gidin başka yerlere kardeşim. Kuğulu parka gidin, gençlik parkına gidin ama hafta sonları Apdi ipekçi parkına gelmeyin. Bakın hayat ne güzel... Kuş var. Börtü var. Böcek var. Bilge adama sormuşlar: -Dünyaya bir daha geldiğinde ne olmak isterdin? Bilge adam hafif bir tebessüm ederek cevap vermiş. -Bi dahası yok! Benim *izm lerle ilişkim bu düzeydedir. Allah daha fazla arttırmasın. (Amin)

Hiç yorum yok: