05 Aralık 2005

Hayal Et(me) Sevgilim

Bi şehir efsanesi haline dönmüştü. Hakkında bir sürü hikaye çıktı.
irem adındaki bu kız. erkek arkadaşıyla kavga ediyor bi gece. erkek arkadaşı da sinirlenip kafasını dağıtmak için arabayla dışarı çıkıyor. sinirli şekilde araba kullanırken yolda kaza geçirip hayatını kaybediyor. kız da bu şarkıyı ona yazıyo. arkadaşının gitarıyla çalıyor. arkadaşları da cep telefonuna kaydediyorlar bu sırada.
kız erkek arkadaşından ayrılır,çocuk kızı arar "benim eve gel sana son bir hediyem var" der,kızın geldiğini gören çocuk camdan atlar ve ölür.kız 6ay terapi görür ve bu şarkıyı ölen sevgilisine yazar..
bu şarkıyla ilgili anlatılan başka bir hikayeye göre de kızla sevgilisi motorla gidiyorlarmış, motorun frenlerinin tutmadığını anlayan çocuk kaskını çıkarıp kıza vermiş (bi tane kask varmış güya) "al sen tak" diye..sonra da kaza yapmışlar çocuk ölmüş falan filan..
Erkek arkadaşıyla kanlı olan bu kızımız onu kanlılarından önce kendisi vurmuş ve bu şarkıyıda mezarı başında söylemiş..
Aylarca şarkı "hayalet sevgilim" olarak dolaştı piyasada. Orjinali "Hayal Et Sevgilim" miş. Detaylar için... hayal gücümüz çok kuvvetliymiş doğrusu. Milletimizde bu tür bi eğilim olduğuna göre bu konuda bir dizi veya film ii tutar bence :)

Hiç yorum yok: