03 Ocak 2006

sıpa lar

4 ay sonra sigara içiyorum. pall mall. deriiiiiiin deriiiiiiin çekiyorum. aylar sonra ve gecenin bu saatinde sigara içmemin nedeni arkadaşın bilgisayarıma bulaştırdığı spy. üstelik dikkat et spy falan bulastırma uyarılarıma rağmen. masa üstüne infected spy gibi bir not c sürücüsüne de c:\secure32.html diye bi dosya atan bir spy. birde spy sherif diye lanet bişe kurmuş tam sinirlik. XoftSpy ve ewido diye bişeler buldum sistemi tarattiriyorum. arkadaşa ceza olsun diye de son sigarasını ben içiyorum :) bakalım temizlenecek mi? yoksa sistemi bi kaç gün geriye yüklemem gerekecek. bununda sonuçlarını kestiremiyorum. gazamız mübarek ola ! dipnot: lanet şeyi özlemişim bea. 4 ay üstüne de içince insan bi tuhaf oluyo. //edit: (05:01) hala tam olarak silinmemiş. kendi kendine pencereler açılıp duruyor yaw yapılacaklar : 1 - spy ları temizle 2 - trojanları temizle 3 - spy ve trojan yazanları temizle 4 - spy ları bilgisayara bulaştıranları temizle 5 - bunları yaparken hadise - stir me up dinle //edit: (05:14) ortalık sakinleşti. artık uyuyabilirim. -ogame'i kontrol ettikten sonra- http://help.lockergnome.com/lofiversion/index.php/t41256.html report l2mfix Command Line Process Viewer/Killer/Suspender for Windows NT/2000/XP V2.03 Copyright(C) 2002-2003 Craig.Peacock@beyondlogic.org Killing PID 1700 'rundll32.exe' Restoring Sedebugprivilege: Granting SeDebugPrivilege to Administrators ... successful Scanning First Pass. Please Wait! First Pass Completed Second Pass Scanning Second pass Completed! moving: D:\WINDOWS\system32\__delete_on_reboot__CfdbLangPT_BR.dll Successfully Moved: D:\WINDOWS\system32\__delete_on_reboot__CfdbLangPT_BR.dll moving: D:\WINDOWS\system32\hr0405dqe.dll Successfully Moved: D:\WINDOWS\system32\hr0405dqe.dll moving: D:\WINDOWS\system32\lvr2099oe.dll Successfully Moved: D:\WINDOWS\system32\lvr2099oe.dll moving: D:\WINDOWS\system32\mv0ol9d31.dll Successfully Moved: D:\WINDOWS\system32\mv0ol9d31.dll moving: D:\WINDOWS\system32\rGsmontr.dll Successfully Moved: D:\WINDOWS\system32\rGsmontr.dll

2 yorum:

Adsız dedi ki...

Merhabalar.. Dephide bir program yazmam gerekiyor. Fakat delphide görsellik kullanmayı bilmiyorum. Normalde Site tasarımları yaptığım için delphinin forumları o çirkin butonları çok itici geliyor. Tabi birde tasarım işi olunca ben delphi ve web tasarımını çorba ettim tabi.
Delphide görselliği nasıl kullanabilirim. Yardımcı olabilirseniz sevinirim..

nenehatun_srp@hotmail.com mail adresim. Teşekkür ederim

Sadettin POLAT dedi ki...

merhaba
delphinin standart bilesenleri gorsellik konusunda cok yeterli degildir ama kendi imkanlarinizla cok hos seyler yapilabilir.

en basitinden madem web tasarimi ile araniz gayet iyi o zaman programin gorunumunu html ile tasarlayip bunu delphide kullanabilirsiniz.

http://www.thexpot.net/?q=node/82
burda nasil yapacaginiza dair bilgiler mevcut...