11 Eylül 2004

Bugün dünya evine girenler...

Arkadaş, bugün msn niye bu kadar sessiz sedasız diyorum bende. Bugünün 11 eylül olduğunu unutmuşum. Bugün ibrahim ve fazlı abi (ali'nin abisi) evleniyorlar. Ben düğünlerine gidemedim ama rizede olupta düğünlere iştirak etmeyen birisi daha varki o da bekir. msn den bekire "ali yok mu" diye sorunca düğünde dedi. bugünün 11 eylül olduğunu o an hatırladım. "Bekir sen niye gitmedin?" diye sorunca "çok işim var" dedi. Msn de oyun oynamak nasıl bir işse? :) neyse evlenenleri allah bir yastıkta kocatsın, darısı bizim başımıza diyerek dua ediyoruz... :alkış: buraya birde fıkra yazmadan geçemeyeceğim. günlerden bir gün adamın birisinin otobüsle seyahat etmesi gerekiyormuş. Biletini almış, tam otobüse binecek birden sağ omuzunun üstünde bir melek belirmiş. "Sakın otobüse binme." demiş adama. Adamda "neden?" diye sormuş. "çünkü otobüs kaza yapacak ve kimse sağ kurtulamayacak" demiş melek. Adam ne olur ne olmaz diye otobüse binmemiş. Ertesi gün gazetelerde haberleri okurken tüyleri diken diken olmuş. "FACİA!. Otobüs kaza yaptı. Kurtulan olmadı." Adam haberi görünce derin bir nefes almış ve kendi kendine "iyiki meleğin sözünü dinleyip o otobüse binmemişim." demiş. Ertesi gün trenle yolculuk yapmak için gara gittiğinde sağ omuzunda yine o melek belirmiş ve yine "tren kaza yapacak sakın binme" demiş. Adam yine binmemiş ve tren yine kaza yapmış. Uçak, vapur derken bir gün adam dayanamamış ve meleğe sormuş: "Sen nesin allah aşkına?" Melek cevap vermiş. "ben senin koruyucu meleğinim. seni her türlü kaza ve beladan korumakla görevliyim" demiş. Adam bu cevap karşısında şöyle demiş: "E madem öle, nikahımda niye kurtarmadın beni?"

1 yorum:

aliusta dedi ki...

Bir günde iki düğüne iştirak ederek kendi adıma bir rekor denemesinde bulunmul oldum bu vesileyle :) Gerçi İbrahim'in düğününe 10 dakika kadar katılabildim ama olsun, yine de gitmemezlik etmedim. Ağabeyimin düğünü saat 15:30 gibi bitti. İbrahim'in düğünü daha uzun sürdü sanırım.

Düğün hadiselerine karşı enteresan fikirler besleyen biri olarak iki düğüne katılmış olmam beni sarsmadı desem yalan olur.

Neyse...

Darısı Saadettin'in ve diğer müzmin bekarların başına :)

:hey: